Opis
APAP ból i gorączka C plus to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, dodatkowo wspomaga odporność dzięki zawartej w leku witaminie C. Lek ten może być stosowany w leczeniu objawowym bólu i gorączki.
Skład
Substancjami czynnymi leku są: paracetamol (Paracetamolum) i witamina C (Acidum ascorbicum).
1 tabletka musująca zawiera 500 mg paracetamolu i 300 mg witaminy C.
Substancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, wodorowęglan sodu, węglan sodu bezwodny, powidon, Makrogol 6000, aromat cytrynowy 135460, sacharyna sodowa, aspartam (E951), aromat cytrynowo-limonowy 135459, magnezu stearynian, sól sodowa fosforanu ryboflawiny.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
- APAP ból i gorączka C plus stosuje się w postaci roztworu.
- 1 tabletkę musującą rozpuszcza się w połowie szklanki wody.
Młodzież powyżej 12 lat, dorośli: 1 tabletka co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.
Działanie
APAP ból i gorączka C plus zawiera 2 substancje czynna, które odpowiadają za następujące działania:
- paracetamol - działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe,
- witamina C - wspomaga odporność w okresie infekcji wirusowych, uzupełnia niedobór witaminy C.
Wskazania
- leczenie krótkotrwałe gorączki i/lub bólu.