Opis Metafen Zatoki - produkt leczniczy zawierający w swoim składzie ibuprofen i pseudoefedryne stosowanym w celu leczenia dolegliwości związanych z chorobami zatok. Skład Substancjami czynnymi leku są ibuprofen (Ibuprofenum) i chlorowodorek pseudoefedryny (Pseudoephedrini hydrochloridum). 1 tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu i 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku. Substancje pomocnicze: powidon, skrobia żelowana, celuloza mikrokrystaliczna z krzemionką koloidalną bezwodną, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), mannitol, magnezu stearynian Dawkowanie Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Podanie doustne. U dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat zwykle stosuje się: dawka początkowa - 2 tabletki, następnie w razie potrzeby od 1 do 2 tabletek co 4 godziny w ciągu doby. Osoby w wieku powyżej 65 lat: nie jest konieczna modyfikacja dawki, o ile nie jest zaburzona czynność nerek lub wątroby, wtedy dawkowanie powinno być ustalone indywidualnie. Jeśli konieczne jest stosowanie leku dłużej niż przez 3 dni lub stan pacjenta pogarsza się, należy skontaktować się z lekarzem. Działanie Składniki preparatu Metafen Zatoki działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz zmniejszają przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Wskazania Lek Metafen Zatoki stosuje się w celu leczenia objawowych dolegliwości związanych z chorobami zatok. Przeciwwskazania Kiedy nie stosować leku Metafen Zatoki: jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na ibuprofen, chlorowodorek pseudoefedryny lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego, jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy: występowanie w przeszłości astny aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego (choroby skóry i błon śluzowych charakteryzujace się występowaniem obrzęków), skurczu oskrzeli, niezytu nosa lub pokrzywki, związanych z przyjmowniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ, w przypadku ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby, w przypadku choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, perforacji lub krwawienia, również występującego po zastosowaniu NLPZ, w przypadku ciężkiego nadciśnienia tętniczego, jaskry, nadczynności tarczycy, rozrostu gruczołu krokowego, guza chromochłonnego, polipów nosa, w przypadku ciężkiej choroby układu sercowo-naczyniowego, tachycardii, dławicy piersiowej, w ciężkiej niewydolności serca, w przypadku krwotocznego udaru mózgu w wywiadzie lub występowania czynników ryzyka, które mogą zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia krwotocznego udaru mózgu, w okresie ciąży i karmienia piersią, w przypadku skazy krwotocznej oraz przyjmowania leków przeciwzakrzepowych.
Metafen Zatoki, 10 tabletek - .
€ 11,84Cena