Skład
1 saszetka zawiera:
Substancje czynne: paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, maleinian feniraminy 20 mg
Substancje pomocnicze: sacharoza, acesulfam potasowy, barwnik D & C Yellow No 10, żółcień pomarańczowa, maltodekstryna M100, krzemionka koloidalna uwodniona, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan.
Dawkowanie
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody.
Działanie
1.Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo
2.Chlorowodorek fenylefryny zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa
3.Maleinian feniraminy - substancja przeciwhistaminowa zmniejszająca produkcję wydzieliny w nosie.
Wskazania
Theraflu ExtraGRIP stosuje się w leczeniu objawów grypy i przeziębienie (gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa).
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciężkie choroby układu krwionośnego, wątroby, nerek, nadciśnienie tętnicze, gruczolak gruczołu krokowego z tendencją do zalegania moczu, niedrożność szyi pęcherza moczowego, niedrożność odźwiernika dwunastnicy, czynna choroba wrzodowa, cukrzyca, choroby płuc (w tym astma), jaskra z wąskim kątem przesączania, wrodzony niedobór G-6-PD, padaczka, nietolerancja fruktozy, zespół upośledzonego wchłaniania glukozy-galaktozy, niedobór sacharazy-izomaltazy, stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu, ciąża i okres karmienia piersią, dzieci do 12 roku życia.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
top of page
€ 11,33Cena
bottom of page