Opis
Theraflu zatoki to produkt leczniczy przynoszący ulgę w objawach towarzyszących chorobom zatok, takich jak bóle głowy, niedrożność nosa i zatok.
Smak cytrynowy.
Skład Theraflu Zatoki 650 mg+10 mg
Substancjami czynnymi leku są paracetamol (Paracetamolum) i chlorowodorek fenylefryny (Phenylephrini hydrochloridum)
1 saszetka zawiera 650 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny
Substancje pomocnicze: sacharoza, acesulfam potasowy, żółcień chinolinowa E104, żółcień pomarańczowa, maltodekstryna M100, krzemionka koloidalna uwodniona, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan
Dawkowanie Theraflu Zatoki 650 mg+10 mg
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej, ale nie wrzącej, wody. Przyjmować doustnie w postaci ciepłego napoju. Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki.
W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3-4 saszetek.
Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni.
W przypadku objawów utrzymujących się przez ponad 5 dni lub gorączki trwającej ponad 3dni pacjent powinien skonsultować się z lekarzem.W przypadku dorosłych ważących poniżej 50 kg, osób z niską lub średnią niewydolnością wątroby, zespołem Gilberta, odwodnionych, przewlekle niedożywionych, osób z chorobą alkoholową, z chorobą wątroby mogą przyjąć maksymalnie 3 saszetki na dobę. Dawkowanie u osób z niewydolnością nerek uzależnione jest od klirensu kreatyniny. Więcej informacji znajdą Państwo w ulotce dołączonej do leku.
Działanie Theraflu Zatoki, 650 mg+10 mg w proszku
Lek wieloskładnikowy zawierający substancje czynne:
- paracetamol działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo,
- chlorowodorek fenylefryny zmniejszający obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok.
Wskazania
Leczenie objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak: ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku Theraflu Zatoki w przypadku:
- nadwrażliwości na paracetamol, chlorowodorek fenylefryny lub inne składniki tego leku,
- jeśli pacjent przyjmuje lub przyjmował w ciągu ostatnich 14 dni inhibitory monoaminooksydazy,
- jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba serca lub bardzo wysokie nadciśnienie,
- jeśli pacjent ma nadczynność tarczycy,
- jeśli pacjent ma jaskrę z wąskim kątem przesączania,
- jeśli u pacjenta występuje guz chromochłonny nadnerczy,
- jeśli pacjent przyjmuje trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne,
- jeśli pacjent przyjmuje leki beta-adrenolityczne (beta-blokery),
- jeśli pacjent przyjmuje doustnie inne leki sympatykomimetyczne, takie jak donosowe leki obkurczające błonę śluzową nosa, leki hamujące apetyt itp.
- ciąży i karmienia piersią,
- u dzieci poniżej 12 lat.